Szanowni Mieszkańcy Gminy Porąbka,

obserwując obecną sytuację, wzrost ilość zakażeń koronawirusem na terenie Województwa Śląskiego, podjąłem następujące decyzje obowiązujące w dniach 12 – 25  marca, z możliwością przedłużenia.

  • Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów zostają odwołane zajęcia w przedszkolach, szkołach w okresie od 16 do 25 marca.
  • Zawiesza się działalność wszystkich instytucji kultury: Gminnego Ośrodka Kultury w Porąbce wraz z Domami Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej w Porąbce wraz z filiami.
  • Ograniczamy dostęp do budynków oraz obiektów komunalnych administrowanych przez Urząd (np. boiska sportowe, orlik, place zabaw).
  • Odwołujemy planowane Zebrania Wiejskie, szeroko pojęte spotkania z mieszkańcami.
  • Obsługę klientów ogranicza się wyłącznie do spraw wymagających osobistego stawiennictwa tj. wystawienie aktu zgonu, bądź złożenie wniosku, odebranie dowodu osobistego.

 - Apeluje do wszystkich osób, które korzystają z pracy instytucji publicznych, by w ramach możliwości mogły swoje sprawy załatwić elektronicznie lub telefonicznie.

- Potrzebujesz kontaktu, masz pytania  ZADZWOŃ DO URZĘDU - 33 827 28 10

- W przypadku płatności rat za podatek, apeluje do rodzin starszych osób o pomoc. Zaleca się korzystanie z usług bankowych -  płatności elektroniczne.

Szanowny Rodzicu,

dopilnuj by Twoje dziecko ograniczyło  kontakt z rówieśnikami. Sam podczas opieki nad dzieckiem unikaj kontaktu z innymi osobami. Takie odpowiedzialne zachowanie z pewnością przyczyni się do mniejszego rozpowszechniania się koronawirusa.

Jeśli mają Państwo obawy, że jesteście zarażeni koronawirusem, prosimy o kontakt z NFZ, nie przychodźcie do przychodni zdrowia lub na izbę przyjęć

tel. 800 190 590

Wójt Gminy Porąbka
Paweł Zemanek